MaleMan

Główny temat numeru to #DIY, motto: rzeczy zrobione przez nas samych są cenniejsze, choć czasem droższe. W środku dowiemy się o tym, jak zrobić skórzany przybornik na narzędzia i mały, składany taboret. Warto również dowiedzieć się, jak udało się zbudować drewniany samochód niemal sto lat temu.

Dodatkowo ciekawy artykuł o ogrodniczej partyzantce  – czyli #DIY w zielonym wydaniu. Zwrócić warto uwagę na tekst poświęcony selfpublishingowi: krótko, zwięźle i na temat o Rozpisani.pl i rozwijającemu się rynkowi samizdatów elektronicznych.

W części poświęconej mężczyznom znajdziemy wywiad z Michałem Winiarskim, w którym tłumaczy dlaczego siatkarz powinien mieć blizny na brodzie – i dlaczego sam ich nie ma. Drugi bohater to Fred Noe – wnuk Jima Beama – opowiada o tym, że rynek alkoholi mocnych musiał zacząć interesować się kobietami. Trafimy również na opowieść o tym, jak Tadeusz Taube zebrał ponad 100 milionów na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich. Należy zwrócić uwagę na wywiad z Karlem Ove Knausgardem – opowiada o swojej ostatnio wydanej książce Moja walka, wspominając przy tym o samym procesie pisania.

Warto rzucić okiem na część poświęconą bliznom i temu, co znaczą dla bohaterów artykułów. Na sam koniec wywiad z Pauliną Gałązką, z którego dowiemy się, co powiedział jej Bogusław Linda.

Logo

Rozpoczyna wszystko wywiad z Stephanem Antiga, który musiał się pojawić w związku z trwającymi obecnie siatkarskimi mistrzostwami świata. Zaraz potem Życie po życiu, artykuł przedstawiający losy Mariusza Czerkawskiego, Jerzego Dudka i Adama Małysza. Dowiemy się z niego, jakimi sportami zajmują się na swoich emeryturach.

Nie przychodzi facet do lekarza – to kolejna ciekawa pozycja. O tym, że do lekarzy chodzimy rzadko, wie niemal każdy z nas. Jasna infografika dotycząca badań, które każdy mężczyzna powinien przeprowadzić, jest przydatna i może zachęci kogoś do przebadania się.

Niezwykle interesujący jest artykuł poświęcony podkarpackim winnicom. 5 polskich winnic i 7 szczepów tam hodowanych – rzecz, którą każdy miłośnik wina powinien poznać.

Playboy

Siatkarskich bohaterów Playboya jest kilku. Paweł Zagumny to bohater czterostronicowego wywiadu, natomiast osobny artykuł poświęcono „niegrzecznym” trenerom siatkarskich drużyn. Playboy, wszak marka zobowiązuje, skupia się również na damskim pierwiastku mistrzostw świata – z Cheerleaders FLEX Sopot przeprowadzono krótki wywiad oraz sesję zdjęciową.

Z okazji premiery Damulki wartej grzechu o swojej karierze opowiada Frank Miller. To dobry wstęp dla wszystkich, którzy wybierają się na nowe Sin City. Na 20 pytań odpowiada Sebastian Vettel, a redaktor naczelny Playboya opisuje artystyczną drogę Roberta Planta. Osobny artykuł poświęcono gwiazdom, którzy rozpoczęli w Rosji nowe życie (Seagal, Depardieu). W Niezbędniku w tym miesiącu instrukcja życia w korporacji – Korpoprzewodnik.