Logo

Z okazji premiery filmu Bogowie, październikowe Logo przeprowadza wywiad z Tomaszem Kotem, który opowiada, dlaczego bycie aktorem to również detektywistyczna praca. W tym samym wywiadzie dużo mówi się również o Zbigniewie Relidze, szkoda jednak, że nie ma o nim osobnego artykułu. Znajdziemy natomiast kilkustronicowy tekst o Christianie Barnardzie, który jako pierwszy na świecie przeprowadził operację przeszczepu serca.

Trochę miejsca poświęcono tematowi wyczynowego spędzania wolnego czasu w Polsce. Jeden artykuł dotyczy nurkowania w Bałtyku (znajdziemy w nim trochę porad i wskazówek), drugi przedstawia Parszywa Wrak Race. Masz stary samochód, z którym nie wiesz co zrobić? Ten wyścig może być dla ciebie.

Zwrócić można również uwagę na artykuł dotyczący spraw damsko-męskich. Jeśli interesujesz się psychologią, to możliwe, że nic cię w nim nie zaskoczy. Mimo wszystko, warto rzucić okiem, aby dowiedzieć się, kto zarabia więcej przed ukończeniem trzydziestu lat: kobieta czy mężczyzna?

Kilkanaście stron poświęcono hip-hopowi, przedstawiając na kilkustronicowej osi czasu najważniejsze płyty i najbardziej wpływowych artystów.

Playboy

Playboy swój dotychczasowy niezbędnik poświęca rock&rollowi. Rozprawia się z popularnymi rockowymi z mitami, ale ciekawsze wydają się dwa inne teksty. Jeden poświęcony został twórcy ambientu Brianowi Eno, drugi dotyczy nieśmiertelnego zwierzęcia sceny rockowej – Iggy’ego Popa. Całość kończy kilkunastostronicowa modowo-muzyczna podróż w czasie, która dekada po dekadzie przedstawia wybrane, muzyczne zjawiska. Nie muszę dodawać, że każda „epoka” okraszona jest zdjęciem odpowiednio wystylizowanej kobiety, prawda?

Główny wywiad przeprowadzony został z Marcinem Prokopem. Dowiemy się dlaczego ceni sobie postać barona Münchhausena i co łączy go z  czeskimi Škodami. Niby wszystko gra, Prokop był redaktorem naczelnym Machiny i jakoś z tematyką rocka jest związany. Ale osobiście wolałbym przeczytać wywiad przeprowadzony z Kazikiem Staszewskim albo Tomaszem Budzyńskim (a są to jedynie pierwsze osoby, które przychodzą mi do głowy). W końcu temat rock&rolla zobowiązuje.

Ciekawostką jest przedruk starego wywiadu z Donaldem Tuskiem. Rzecz warta przeczytania – różnica w głoszonych poglądach z dniem dzisiejszym jest znaczna. Więc jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Donald Tusk postrzegał kiedyś kobiety, a do tego policzyć, ile razy w wywiadzie pojawia się wyraz „liberalizm” – warto zajrzeć.