Zegarek obecnie to nie tylko przydatny w codzienności gadżet,lecz także ciekawy element stylizacji. Choć niektóre z modeli można nabyć już za kilkanaście złotych to na rynku nie brakuje prawdziwych miłośników mechanizmów, wychodzących spod rąk cenionych zegarmistrzów. To właśnie dzięki ich pracy orazdokładności, mechanizmy zegarów osiągają wysokie ceny na rynku.Co można polecić osobie, która szuka oryginalnego zegarka mechanicznego do 2000 zł? Na szczególną uwagę zasługują produkty sygnowane marką Adriatica. Przekonajmy się dlaczego. 

Miejsce, gdzie precyzja spotyka się z designem

 Marka swoje początki ma jeszcze na długo przed wybuchem drugiej wojny światowej. Adriatica prowadzi swoją działalność w Szwajcarii i od lat specjalizuje się w tworzeniu zegarków. Ich wyroby cechuje nie tylko duża wytrzymałość na uszkodzenia, lecz także oryginalny design. Poszczególne modele wyposażone są w szafirowe, nierysujące się szkło, które idealnie komponuje się z indywidualną stylistyką zegarka. Adriatica to marka stawiająca na klienta, produkująca zegarki z mechanizmem działającym niezawodnie przez lata. Szeroka oferta modeli sprawia, że odbiorcy cechujący się odmiennym poczuciem stylistyki znajdą coś dla siebie. Dodatkowo każdy model podczas zakupu zostaje wyposażony w wygodne pudełko, umożliwiające przechowywanie. 

Zegarki poniżej 1000 zł 

Decydując się na zakup zegarka mechanicznego do 2000 zł można podzielić poszczególne kategorie produktów według ceny. Te zegarki, na które warto zwrócić uwagę, mimo ich względnie niskiej ceny to przede wszystkim modele Adriatica A1076.B224CHXL oraz Adriatica A1171.R214Q Titanium. Oba zegarki różni od siebie 400 zł.

Pierwszy z modeli Adriatica A1076.B224CHXL prezentuje elegancki styl. Czarna, stalowa koperta okuta jest w skórzany pasek w tym samym kolorze. Tarcza zegara zbudowana jest z cyfr arabskich, a sam produkt waży 80g, czyli o niemal 40g więcej od modelu Adriatica Titanum.

Ten z kolei zbudowany został jako elegancki zegar z tytanową kopertą. Sama cena produktu jest niższa od pierwszego modelu,jednakże nie świadczy to o jego gorszej jakości. Model Adriatica Titanum posiada skórzany pasek i tarczę z indeksami. Pozostałe parametry w przypadku obu zegarków są podobne, przez co rekomendujemy je, jako godne zakupu. 

Modele dla wymagających 

Inną możliwością zakupu są modele zegarków osiągające ceny powyżej tysiąca złotych. Wśród naszych typów znalazł się zegarek Adriatica A1193.K214CH oraz droższy Adriatica A1160.1213CHC.

Pierwszy z modeli to elegancki, okrągły zegar ze stalową kopertą. Posiada klasę wodoszczelności określaną przez producenta na 50M, a waga zegarka to ponad 100g.

W przypadku drugiego modelu mamy do czynienia ze złoconą kopertą na skórzanym pasku. Klasa wodoszczelności produktu jest wyższa i wynosi 100M. Oba zegarki posiadają szafirowe, nierysujące się szkło, które odporne jest na stłuczenia. Na tarczy znajdują się indeksy, a mechanizm posiada stoper oraz datownik.

Zegarki te idealnie wpisują się w eleganckie stylizacje, dzięki ich starannie przygotowanemu designowi. 

Więcej porad oraz newsów znajdziesz na http://softnews.pl/