Nazywam się Wiktor Pasek. Czytam od kiedy pamiętam i najprawdopodobniej będę czytał dopóki starczy mi sił. Pięć lat poświęciłem niemal wyłącznie tej czynności, studiując polonistykę w Poznaniu i Toruniu.

Skąd pomysł na bloga poświęconego literaturze dla mężczyzn?

Po pierwsze dlatego, że literatura jest świetnym źródłem odpowiedzi na pytanie, które zadaje sobie wielu z nas: co to znaczy być mężczyzną. Znajdziemy w niej bez liku postaci i wzorców, które możemy naśladować. Literatura przez wieki inspirowała naszych przodków i wierzę, że może robić to również dzisiaj.

Po drugie – czytanie rozwija. Mężczyzna powinien czytać i nie należy ufać nikomu, kto uważa inaczej. Zresztą, chyba każdy z nas chciałby, aby myślano o nim jako o kimś inteligentnym i kulturalnym, prawda? Książki nadal są najlepszym źródłem wiedzy. Czytanie jest w końcu dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Moim zdaniem dobra książka oferuje nam dużo lepszą zabawę niż nawet najlepsze efekty 3D w kinie.

Męski Regał nadal raczkuje, ale mam nadzieję, że z czasem uda się go rozwinąć do rozmiarów, które zaskoczą nawet mnie samego.

Wszelkie sugestie, pytania, słowa krytyki można wysyłać pod ten adres: mezczyzna.czyta@gmail.com.