Playboy

W tym numerze PLAYBOY zajmuje się polskimi pisarkami. Dobry punkt startu, do zapoznania się z kryminałami Gai Grzegorzewskiej i Katarzyny Bondy. Warto chwilę uwagi poświęcić również erotycznym fragmentom z wybranych powieści polskich i światowych – za wybór odpowiedzialni jest Dariusz Foks i Rafał Księżyk.

W środku znajdziemy ponadto wywiad z Davidem Fincherem, reżyserem i producentem filmowym odpowiedzialnym m.in. za Siedem, Podziemny krąg i Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. Rzecz dobrze się czyta, Fincher ciekawie opowiada o swoich początkach w przemyśle filmowym. Bohaterem drugiej rozmowy jest Bartłomiej Topa – znany z ostatnich filmów Smarzowskiego. Sporo w nim o prywatnym życiu aktora, całość jest obszerna, ale bardzo szybko przez nią przelecimy.

Najciekawszy tekst tego numeru poświęcony jest biznesowi marihuaną. A konkretnie ochroniarzom, którzy w nim pracują. Jest to o tyle ciekawe, że większość z nich to byli wojskowi – komandosi, żandarmi, marines. Dla każdego, kto chce się dowiedzieć ile można zarobić na handlu marihuaną w celach rekreacyjnych oraz kto chce storpedować całe przedsięwzięcie.

Zwrócić należy również uwagę na mały artykuł poświęcony prostacie. Krótkie ABC badań oraz kilka słów o profilaktyce i leczeniu przerostu tego gruczołu jest, z czym PLAYBOY się nie kryje, ukłonem w stronę międzynarodowej akcji Movember. Bardzo dobrze, że tekst taki się pojawia.

MaleMen

Bardzo interesujący numer ze względu na dwa bloki tematyczne. Strażnicy pamięci są naprawdę inspirujący. Znajdziemy tu parę tekstów  m.in. o roślinnych śladach po wsiach w Bieszczadach, starych fotografiach, zapomnianych instrumentach muzycznych.  Pora ruszyć na nasze strychy, zajrzeć do szuflad i kufrów rodziców/dziadków w poszukiwaniu własnej przeszłości. Tajemnicze zawody są nierówne, bo przecież sprzedawczyni w sklepie z alkoholem nie wydaje się mieć w sobie ani krztyny tajemniczości. Ale już właściciel tankowca brzmi nieźle.

W części poświęconej MaleHero znajdziemy całkiem interesujący wywiad ze Skubasem. Trochę tu o tym jak piszę się piosenki, kilka słów poświęca się strachom dzisiejszego polskiego muzyka. Na dodatek znajdziemy w środku krótką opowieść o psie-znajdzie, co dodaje smaczku teledyskowi do Nie mam dla ciebie miłości. Tekst poświęcony Maciejowi Lampe wypada na tym tle niestety mniej ciekawie, choć może uważam tak jedynie dlatego, że NBA to dla mnie mało ciekawy świat.

Natomiast całkowicie rozczarowuje temat z okładki, Tekst napisany jakby bez pomysłu i nie ratuje go nawet końcowa anegdotka o pościeli Agaty Buzek.

Logo

W środku wywiad z znanym wszystkim kabareciarzem Robertem Górskim. Znajdziemy tu parę słów o jego rzemiośle, rezygnacji z pracy w agencji reklamowej i o tym, dlaczego skończył na polonistyce. Nie mogło również obyć się bez pytania o nudę w pracy komika.

Mózg 2.0 to ciekawy artykuł, który skupia się zmianach, które zachodzą w naszym mózgu pod wpływem nowych mediów. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, czemu nie potrafisz skupić się nad dłuższym tekstem bez kilkukrotnego sprawdzenia Facebooka, oraz jak wpływa na związki zalew gier MMO – to musisz koniecznie zajrzeć.

W związku ze zbliżającą się zimą pojawiają się dwa artykuły dotyczące nart. A jeśli zima się nie pojawi zbyt szybko, mamy w zanadrzu tekst o biegach przełajowych na orientację.

7 kroków do bycia królem imprezy, czyli kolejny artykuł, mógłby momentami brzmieć 7 kroków aby uniknąć kaca. Można zajrzeć, ale więcej czasu warto poświęcić tekstowi o samoobronie.